×

Ucz się ułamków, grając w Minecrafta!

Ucz się ułamków, grając w Minecrafta!

Zanim zaczniemy opowiadać o tym, jak nauczyć się ułamków przez granie w Minecrafta, najpierw napiszemy, o co chodzi w grze. Jeśli urodziliście się po 2000 roku, możecie spokojnie pominąć ten akapit 🙂  Gra umożliwia tworzenie własnego, unikalnego świata. Można robić to samodzielnie lub w zespole. Po rozpoczęciu zabawy, gracz zostaje umieszczony w stale rozwijającym się wirtualnym świecie. Bohater przemierza rozmaite przestrzenie, takie jak góry, lasy czy budynki. Podczas wędrówek może spotkać różne – dobre lub złe postacie, zwierzęta oraz ma możliwość znalezienia surowców i obiektów, które będę postawą do tworzenia własnych konstrukcji. To wszystko bardzo rozwija wyobraźnię i kreatywność!

Podczas naszych lekcji korzystamy z edukacyjnej wersji gry. Minecraft: Education Edition to platforma, która umożliwia naukę zagadnień szkolnych w formie rozgrywek ulubionej gry młodego pokolenia. Jest to świetny narzędzie, dzięki któremu dzieci przyswajają przydatne informacje w przystępny i ciekawy dla nich sposób.

n

Nasza zajęcia z Minecraftem składają się z filmików instruktażowych oraz dodatkowych plików do pobrania. W naszych tutorialach na YouTube pokazujemy, jak przejść rozgrywkę oraz w szczegółowy sposób tłumaczymy wszystkie zagadnienia, które dotyczą lekcji. Materiały do pobrania to mapy, dzięki którym dzieci będą miały dostęp do dokładnie takiej samej przestrzeni, jak w filmiku instruktażowym.

n

n

Nauka ułamków z Minecraftem

n

Misją Planety Robotów jest popularyzowanie nauk ścisłych, dlatego na pierwszy ogień zabawy z Minecraftem przygotowaliśmy serię lekcji, które tłumaczą działania na ułamkach.

nhttps://www.youtube.com/watch?v=YziS2jG_eFU

W powyższej lekcji tłumaczymy od podstaw, czym są ułamki. Aby przejść tę część naszej planszy, musimy wykonać kilka zadań na dodawanie i odejmowanie ułamków.

n

https://www.youtube.com/watch?v=QJX8jpDvq6Q

W drugiej części naszej lekcji uczymy się dodawania i odejmowania wielokrotnego ułamków. Dzięki naszym postępom w rozumieniu tego zagadnienia, pomagamy staremu farmerowi stworzyć wydajne gospodarstwo, w którym rodzi się możliwie najwięcej plonów. Wykorzystujemy do tego również inne działania matematyczne, takie jak liczenie pola prostokątnej farmy.

nhttps://www.youtube.com/watch?v=AhdL5nR4cbk&t=

W tym filmiku instruktażowym tłumaczymy bardziej skomplikowane zadania na ułamkach. Poziom trudności jest wyższy, ale wszystko bardzo dokładnie wyjaśniamy, więc nikt nie powinien mieć żadnego problemu z rozwiązaniem zadań samodzielnie.

nn

,,Zobacz szczegółowe informacje na temat zajęć z Minecratfem [klik]