×

Edukacja on-line z Planetą Robotów

Edukacja on-line z Planetą Robotów

Jako Planeta Robotów na co dzień prowadzimy zajęcia z robotyki dla dzieci w wieku 6-12 lat. Nasze warsztaty odbywają się w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Sytuacja związana z pandemią wymusiła na nas wprowadzenie niekonwencjonalnych sposobów nauczania. Przenieśliśmy nasze stacjonarne nauczanie do świata on-line.

Wiemy, że ciągłe przebywanie w domu jest problematyczne zarówno dla dzieci, jak również ich rodziców. Zdalne zajęcia szkole nie zawsze spełniają oczekiwania, a przez brak możliwości spotkania ze swoimi rówieśnikami, najmłodszym doskwiera coraz większa nuda. Dlatego w odpowiedzi na zapotrzebowanie na zajęcia edukacyjne, przy których dzieci nie potrzebują pomocy opiekunów, stworzyliśmy pakiet kreatywnych lekcji.

n

n

Obecnie, w naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje zajęć on-line – edukacja z platformą Minecraft: Education Edition oraz robotyka. Planujemy stworzyć ich jeszcze więcej. Będzie o nich na bieżąco informować w naszych mediach społecznościowych.

n

Zajęcia z Minecraft: Education Edition to nauka zagadnień szkolnych w formie jeden z ulubionych gier najmłodszych. Rozgrywki na platformie wyglądają dokładnie tak samo jak w oryginalnej grze Minecraft, jednak oprócz dobrej zabawy niosą edukacyjną wartość. Dzieci mogą nauczyć się w ten sposób zagadnień matematycznych, informatycznych, przyrodniczych oraz wiele więcej.

n

n

Lekcje z Minecraftem składają się z filmików instruktażowych [klik], w których dokładnie tłumaczymy, jak wykonać poszczególne zadania oraz wyjaśniamy wszystkie zagadnienia, które mogą być problematyczne dla naszych uczniów.

n

n

Aby móc samodzielnie wykonywać zadania, które są przedstawione w filmikach na YouTube, należy najpierw pobrać platformę na komputer. Można to zrobić klikając [tuta]. Jeśli potrzebujecie pomocy, obejrzyjcie nasz filmik, w którym krok po kroku tłumaczymy, jak to zrobić [klik].

nn

Do każdej lekcji stworzyliśmy mapę. Są one dostępne do pobrania [tutaj]. Dzięki nim, uczestnik będzie mógł znaleźć się w dokładnie takiej samej przestrzeni, jak w filmiku instruktażowym.

n

Zajęcia on-line z LEGO Robotyki to kontynuacja naszych stacjonarnych warsztatów. Do nauki wykorzystujemy edukacyjne zestawy LEGO Mindstorms EV3, które składają się m.in. ze specjalnych klocków i elementów LEGO, kostki do programowania, silników oraz czujników. Możemy dzięki nim budować wielofunkcyjne roboty. Po stworzeniu konstrukcji, zajmujemy się programowaniem naszych maszyn.

n

n

Lekcje z LEGO Robotyki składają się z:

n

filmików instruktażowych [klik], na których pokazujemy w nich krok po kroku, jak zbudować i zaprogramować konkretnego robota;

n

-materiałów w formie PDF [klik], w których znajduje się słowniczek pojęć przydatnych w nauce, szczegółowe instrukcje oraz zadania do samodzielnego wykonania

n

n

Dodatkowo w każdy czwartek w godzinach 14:00-16:00 uczniowie Planety Robotów oraz członkowie Klubu Planeciaków mogą skorzystać z konsultacji on-line z naszym instruktorem na platformie ZOOM.

n

n

Cały czas pracujemy nad nowymi materiałami edukacyjnymi. Jeśli tylko się one pojawią, od razu powiadomimy o tym w naszych mediach społecznościowych.