×

Dzieci odbudowują świat

Dzieci odbudowują świat

Przymusowe przebywanie w domu chyba dla nikogo nie jest powodem do radości. Co można robić z taką dużą ilością wolnego czasu? Niektórzy nadrabiają książki i seriale, odnajdują pasję do gotowania, a inni używają swojej wyobraźni do tworzenia niesamowitych konstrukcji z klocków.

Grupa LEGO postanowiła zrobić ukłon w stronę kreatywności najmłodszych i zaprezentowała wyjątkową instalację. To 13-metrowa kula ziemska, na której umieszczone są dzieła dzieci z całego świata.

Konstrukcja znajduje się w Danii. Tworzenie jej zajęło 2700 godzin i pochłonęło ponad 350 000 klocków i innych elementów LEGO. Dzieci przesłały do firmy swoje konstrukcje, a profesjonaliści połączyli je w całość, uzyskując niesamowity efekt.

n

n

Na makiecie znajduje się 5 kolorowych kontynentów. Na różowym zobaczymy domy i budynki; na żółtym – fantastyczne rośliny i zwierzęta; zielony to miejsce dla pojazdów; pomarańczowy jest domem dla baśniowych stworzeń, a szary dla przeróżnych przedmiotów.

n

Libor Udržal, specjalista LEGO ds. Modeli, który był zaangażowany w tworzenie instalacji, powiedział: „Ten projekt naprawdę podkreślił magię zabawy LEGO. Odtworzenie dziecięcych dzieł i posłuchanie różnorodnych procesów myślowych i wpływów stojących za każdym utworzonym przez nas dziełem było inspirujące. Jestem konstruktorem modeli od 20 lat, a mimo to nauczyli mnie nowych metod budowania, a ich kreatywność nie ma końca!”.

n

n

Instalacja była prezentowana w LEGO House od 6 października do 6 listopada.

n

n

Zwiedź makietę [klik].