×

Półkolonie w świecie gier!

Półkolonie w świecie gier!

Drugi tydzień ferii na Planecie Robotów upłynął pod znakiem gier! Nie zajmowaliśmy się jednak zabawami on-line, ale przenosiliśmy nasze ulubione produkcje do świata rzeczywistego.

Ulubioną grą na wszystkich turnusach okazał się oczywiście Minecraft. Postanowiliśmy więc przenieść ten wirtualny świat do naszych sal animacyjnych. Przy pomocy klocków lego stworzyliśmy elementy krajobrazu, budowle oraz postaci inspirowane motywami z Minecrafta.

n

Wykorzystaliśmy znane i lubiane zabawy w wersjach z motywem związanym z tematyką naszych półkolonii. „Raz, dwa, trzy Creeper patrzy!” I szukanie ukrytych w sali diamentów to faworyci ferii zimowych 2020! Śmiechu i dobrej zabawy było mnóstwo a nasze ciała miały okazję się rozruszać po półtoragodzinnych warsztatach z robotyki!

Budowanie i programowanie robotów to oczywiście główna atrakcja naszych półkolonii. Codziennie braliśmy udział w zajęciach, podczas których zdobywaliśmy coraz bardziej zaawansowane umiejętności. Stworzyliśmy autorskie, robotyczne wersje naszych ulubionych postaci z gier i następnie wzięliśmy udział w pojedynkach. Zbudowaliśmy wielozadaniowe pojazdy, których zadaniem było wydostanie się ze skomplikowanych labiryntów. Zaprojektowaliśmy maszyny, które zbierały surowce do budowy nowego nie-wirtualnego świata.

n

n

Oprócz animacji związanych z grami, urozmaicaliśmy czas eksperymentami naukowymi, zajęciami plastycznymi oraz ciekawymi wycieczkami. W zależności od lokalizacji turnusu byliśmy w sali zabaw, kręgielni lub ściance wspinaczkowej! Atrakcji było mnóstwo. Mamy nadzieję, że każdemu z uczestników podobało się tak bardzo, jak nam!