×

Kosmiczne półkolonie z motywem Star Wars

Kosmiczne półkolonie z motywem Star Wars

W tym roku każdy turnus naszych półkolonii zimowych miał swój wyjątkowy motyw przewodni. Podczas pierwszego tygodnia ferii dzieci przeniosły się w odległe galaktyki wszechświata i stanęły oko w oko z postaciami z Gwiezdnych Wojen.

Tworzenie własnych planet oraz uniwersów? Nic prostszego dla naszych podopiecznych! Dzieci wykonały niesamowite projekty artystyczne przy pomocy styropianowych kul, farb, plasteliny, bibuły, klocków lego i oczywiście nieskończonych pokładów wyobraźni. Planety zostały zrobione we wszystkich możliwych kolorach i wzorach. Jesteśmy pewni, że mogłyby posłużyć za inspirację twórcom filmów o międzygalaktycznych pojedynkach.

A co z mieszkańcami stworzonej przez nas galaktyki? Oczywiście nasze planety są pełne robotycznych postaci. Na półkoloniach budowaliśmy i programowaliśmy roboty inspirowane bohaterami Gwiezdnych Wojen i nie tylko. Dzieci stworzyły między innymi roboty, których zadaniem było zbieranie minerałów do tworzenia osad na nowo odkrytych przez nas planetach, pojazdy kosmiczne do podróży międzygalaktycznych oraz urządziliśmy własną wersję kosmicznych walk – brały w nich oczywiście udział zbudowane przez nas maszyny.

https://video.wixstatic.com/video/7c0141_5ca711bc1c254ca183547c6ea2b469a7/360p/mp4/file.mp4n

Były takie momenty, kiedy sami zamienialiśmy się w Wojowników Jedi. Tworzyliśmy z papieru i tektury miecze świetlne i wyruszaliśmy z nimi na walką w obronie Republiki Galaktycznej. Ulubioną zabawą naszych podopiecznych była zmodyfikowana gra w „Mafię”, której wspólnie wymyśliliśmy nazwę „Kto jest Darth Vader’rem?”.

Nie mogło się również obyć bez gier edukacyjnych tłumaczących, czym jest kosmos, jakie elementy w nim występują oraz zdobywania wiedzy na temat poszczególnych planet w naszego Układu Słonecznego.

nn

Dla nas turnus kosmiczny był strzałem w dziesiątkę! Jakie są wasze opinie? 🙂