×

Pogromca Mitów i Iron Man? Tak, tak, tak!

Pogromca Mitów i Iron Man? Tak, tak, tak!

To nie żart: latająca zbroja Iron Mana naprawdę istnieje. Skonstruował ją Adam Savage znany przede wszystkim z serii „Pogromcy Mitów”.

n

Najpierw fakty; pewnie wszyscy je znają, ale uporządkujmy. Fakt 1: Iron Man to jeden z Avengersów. Nie jest on superbohaterem z racji mutacji, ale z racji technologii – posiada np. pancerny, bojowy, latający, robotyczny egzoszkielet. Jeśli ktoś oglądał film lub czytał komiks, wie, że taka „zabawka” to niezła przewaga na polu bitwy. Nic dziwnego, że już w roku 2014 Barack Obama ogłosił, że USA zbudują Iron Mana. Póki co, nie wiadomo wiele o wdrożeniu rządowego projektu, ale wiadomo, że… i tutaj mamy fakt 2: Adam Savage.

n

„Pogromcy Mitów” to popularnonaukowy serial nadawany pierwotnie na kanale Discovery Channel. Dwóch charakterystycznych facetów testuje w nim różne przeświadczenia widzów. Zaczynają od takich, jak to, czy balony wypełnione helem mogą unieść dziecko, a kończą na próbach wyczyszczenia betoniarki za pomocą dynamitu (tak na marginesie: wysadzili tę betoniarkę). Adam ze wspomnianego duetu to blondyn… względnie: siwiejący rudzielec. Łysy to Jamie.

nn

Podsumowując; na potrzeby serii „Savage Build”, do skonstruowania zbroi Iron Mana zaproszono naukowców z Colorado Scool of Mines. Całość egzoszkieletu stworzono z wydrukowanego w 3D tytanu, a do latania wykorzystano jetpack od Gravity Industries, posiadający 5 silników odrzutowych o sumarycznej mocy 1050 koni mechanicznych. Jak to wyszło w praktyce? Zobaczcie sami:

nhttps://www.youtube.com/watch?v=U1wEO-pHizQ

n

Źródła:nhttps://wyborcza.pl/7,75400,15616757,usa-buduja-iron-mana-nowe-pancerze-trafia-na-testy-w-czerwcu.html

n

https://antyweb.pl/prawdziwa-zbroja-iron-man/?fbclid=IwAR3rRwsHAHJ7zVanI239Pmvy7k-GPWeG_k0yjFs53rpPYEnUggBQVhgVsss

nn

zdjęcia: zrzuty ekranu z: www.youtube.com/watch?v=U1wEO-pHizQ