×

LEGO samochody w naturalnych rozmiarach

LEGO samochody w naturalnych rozmiarach

Klocki LEGO dają niemal nieograniczone możliwości zastosowania. Wystarczy odrobina kreatywności, trochę wolnego czasu, zapał do działania i mogą powstać niesamowite rzeczy. Popularne wśród fanów marki są niemal od zawsze pojazdy z klocków w skali 1:1. Poniżej przedstawiamy zestawienie najbardziej efektownych samochodów.

n

Volkswagem Type 2 Camper Van z LEGO

n

n

Pojazd został zbudowany przez certyfikowanego kreatora LEGO – Rene Hoffmeistera oraz jego kolegę Pascala Lenharda. Układanie zajęło im sześć tygodni i pochłonęło pona 400 000 klocków. Samochód został zaprezentowany na wystawie F.RE.E Ooutdoors Trade Show w Munichu.

n

Bugatti Chiron z klocków LEGO

n

n

Pomysł na zbudowanie Bugatti Chiron w oryginalnym rozmiarze narodził się w zespole LEGO zajmującym się LEGO Technic. W tworzenie konstrukcji było zaangażowanych 16 osób a praca zajęcia 13 000 godzin. Samochód składa się z ponad miliona elementów LEGO. Najbardziej niezwykłe w tym projekcie jest to, że samochód posiada silnik oraz wszystkie niezbędne elementy, które sprawiają, że można niż jeździć!

n

McLaren 720S z klocków LEGO

n

Samochód zbudowany z 267,300 elementów LEGO. Niesamowite kolory i niesamowita precyzja. Efekt nie powinien dziwić, biorąc pod uwagę, że praca nad konstrukcją zajęła ponad 2 000 godzin! Konstrukcję można było podziwiać na wystawie „Art. Of the Brick” stworzonej przez Nathan Sawaya w Amsterdamie.

nn

Chevrolet Silverado z klocków LEGO

n

n

Niesamowita konstrukcja stworzona z ponad 334 000 elementów LEGO. 18 specjalistów LEGo pracowało ponad 2 000 godzin, żeby uzyskać efekt, który widzimy na zdjęciach. Samochód ma ponad 1,8 metra wysokości oraz ponad 6 metrów długości!

n

Ferrari F1 z klocków LEGO

n

n

Na koniec prawdziwa perełka – Ferrari F1 zbudowane z LEGO w skali 1:1. Budowa samochodu zajęcia 750 godzin, a wymyślenie sposobu na jak najbardziej dokładne odwzorowanie modelu pochłonęło aż 844 godziny! Do stworzenia pojazdu wykorzystano niecale 350 000 elementów lego!

nnnn

Źródła:

n

https://driving.ca/chevrolet/features/feature-story/these-are-the-10-best-full-size-lego-cars-and-what-they-would-cost

n

https://wall.alphacoders.com/big.php?i=563539&lang=Swedish

n

https://media.chevrolet.com/media/us/en/chevrolet/news.detail.html/content/Pages/news/us/en/2019/jan/naias/0119-lego.html