×

Ziemia w rzeczywistych rozmiarach w Minecrafcie

Ziemia w rzeczywistych rozmiarach w Minecrafcie

Zbudowanie kuli ziemskiej w rzeczywistych rozmiarach w Minecrafcie wydaje Wam się niewykonalnym zadaniem? Dla prawdziwych Geeków, takich jak YouTuber PippenFTS nie ma rzeczy niemożliwych.

Minecraft ma pewne ograniczenia, które utrudniały YouTuberowi wykonanie zadania. Jednym z nich był limit kostek, które można ustawić na sobie pionowo (wynosi on 256). Jest to zdecydowanie za mało do wykonania tak obszernego projektu. Autor poradził sobie jednak z tym utrudnieniem wykorzystując do tego mod Cubic Chunks.

https://www.youtube.com/watch?v=8_bW3ab8YAk

PippenFTS zastosował również mod Terra 1-to-1. Dzięki niemu mógł pobrać informacje z baz geograficznych, takich jak Mapy Google i przenieść je do świata gry.

nn

Projekt nie jest oczywiście idealny. Jednak mimo występujących w nim błędów, robi ogromne wrażenie. Na filmie, udostępnionym przez użytkownika PippenFTS, możemy zobaczyć odwzorowany w Minecrafcie Mound Everest, Antarktydę czy Grand Canyon.

Aktualne, projekt ma poprawnie odtworzony teren oraz typ biomów, ale brakuje szczegółów. Autor chcę zaangażować w nanoszenie ich wszystkich chętnych fanów Minecrafta. Sam PippenFTS odtwarza w grze swoje rodzinne Seattle i zachęca innych graczy do odtwarzania na cyber-ziemi swoich miejscowości.

https://www.youtube.com/watch?v=eQufaoLlri0

źródła:

n

https://www.youtube.com/channel/UCREa2DYQx7m9vHFIpbmt2-w

n

https://www.eurogamer.net/someones-built-the-entire-earth-in-minecraft-to-scale