×

Jak działa platforma Discord?

Jak działa platforma Discord?

Discord to platforma, która umożliwia przesyłanie wiadomości głosowych, tekstowych, graficznych oraz video. Oryginalnie była ona stworzona z myślą o graczach, jednak obecnie jest również wykorzystywana do prowadzenia lekcji on-line. Dzięki aplikacji możemy w prosty sposób komunikować się z naszymi uczniami. Możliwości Discorda wykorzystujemy do przesyłania materiałów edukacyjnych i rozrywkowych, organizacji lekcji na żywo oraz bycia w stałym kontakcie z dziećmi i młodzieżą.

Instrukcja logowania do platformy

nn

Aby przejść do społeczności Planety Robotów na Discordzie, należy kliknąć [tutaj].

Po wejściu w link, zobaczysz powyższy ekran. W polu „nazwa użytkownika” musisz wpisać nick, jakim chcesz się posługiwać. Następnie system może poprosić cię o potwierdzenie, czy nie jesteś robotem. Mimo tego, że platforma należy do Planety Robotów, przyjmujemy do nas tylko ludzi 😉

Kolejnym krokiem jest podanie adresu e-mail do weryfikacji konta oraz ustawienie hasła. Po wykonaniu tych czynności, zaloguj się do swojego poczty internetowej. W ciągu kilku minut od założenia konta, powinien zaleźć się na niej mail od platformy Discord.

Otwórz wiadomość i kliknij guzik z napisem „Potwierdź e-mail”.

nn

Gratulacje, jesteś w naszej społeczności na platformie Discord! Teraz możesz korzystać z materiałów, które udostępniamy oraz udzielać się w dyskusjach. Jeśli jesteś uczniem Planety Robotów lub członkiem Klubu Planety Robotów, w mailu wysłaliśmy Ci instrukcję odblokowania materiałów prywatnych.

nn

Instrukcja poruszania się po platformie

Po lewej stronie ekranu znajdują się kanały, w których komunikujemy się odnośnie poszczególnych tematów.

n

Jeśli przy nazwie kanału znajduje się kłódka, oznacza to, że jest to grupa przeznaczona wyłącznie do użytku naszych uczniów oraz członków Klubu Planety Robotów.

nn

Na kanałach prywatnych uczniowie mają możliwość rozmowy z instruktorami, wspólnego przechodzenia lekcji oraz pojawiają się na nich zajęcia na żywo, które wyglądają podobnie, jak warsztaty stacjonarne. Uczniowie mogą udostępnić prowadzącemu ekran i poprosić o pomoc w znalezieniu na przykład błędu w zadaniu.

nn

Wszystkie grupy służą do wymiany informacji na konkretne tematy. Na kanale „# mindstorms-ev3” komunikujemy się na temat lekcji, ciekawostek oraz informacji związanych z LEGO Mindstorms EV3. Tak samo działają wszystkie inne grupy. Dzięki temu wszystkie informacje będą uporządkowane i nasi uczniowie nie będą mieli problemu ze znalezieniem konkretnych materiałów.

nn

Informacjami, wiadomościami czy obrazkami możemy wymieniać się w każdej chwili. Chcemy aby społeczność była otwarta i umożliwiała dzieciom swobodne rozmowy na tematy edukacyjne.

Dodatkowo w każdy czwartek w godzinach 16:00 – 18:00 nasi uczniowie oraz członkowie Klubu Planety Robotów mają możliwość brania udziału w lekcjach na żywo z Robotyki LEGO Mindstorms.

nn

Do zobaczenia na Discordzie! 🙂