×

Top 3 konsole Nintendo Switch – zadbaj o swoją rozrywkę!

nintendo switch

Top 3 konsole Nintendo Switch – zadbaj o swoją rozrywkę!

Nintendo jest firmą, która miała ogromny wpływ na rozwój branży gamingowej. Ponad 100 lat temu to japońskie przedsiębiorstwo dostarczało elementy do gier karcianych, jednak wraz z rozwojem elektroniki weszło w świat gier wideo – i to z wielkimi sukcesami! Wiele osób do dziś wspomina z nostalgią tworzone przez tę firmę konsole Game Boy, Super Nintendo czy Nintendo DS. Obecnie flagowy produkt japońskiego koncernu to Nintendo Switch – wyjątkowe urządzenie, które może być jednocześnie konsolą stacjonarną jak i mobilną. Który model Switch wybrać? Przedstawiamy dostępne opcje.

Nintendo Switch – dlaczego warto?

Konsole Nintendo w Europie zawsze cieszyły się mniejszym zainteresowaniem niż w Japonii i USA. Gracze na naszym kontynencie przyzwyczaili się do kolejnych wersji urządzeń z serii Sony PlayStation oraz Microsoft Xbox. Nintendo podjęło jednak próbę zdobycia tego runku i trzeba przyznać, że Switch można stanowić realną alternatywę. Tym, co przyciąga do najnowszej konsoli Nintendo, jest na pewno możliwość grania zarówno w domu (gdy konsola jest podłączona do telewizora), jak i w podróży (gdy jest samodzielnym urządzeniem działającym na akumulator). Ciekawym rozwiązaniem są także kontrolery Joy-Con pełniące funkcję pada dla jednego gracza z możliwością podzielenia na dwie części, czyli dwa niezależne urządzenia. Trzecia rzecz, która zachęca, to wyjątkowe gry. To właśnie na Nintendo Switch (i tylko tu) można grać w tytuły z serii Pokemon, Mario Bros oraz Zelda.

Argumentów, żeby kupić Nintendo Switch, jest zatem sporo. Pozostaje jednak kwestia wybrania odpowiedniej wersji konsoli!

Trzy konsole Nintendo Switch – którą wybrać?

Chcąc kupić konsolę Switch, można wybrać jedną z trzech wersji:

  • Nintendo Switch;
  • Nintendo Switch OLED;
  • Nintendo Switch Lite.

Mimo podobnej nazwy, to całkiem inne urządzenia. Warto być tego świadomym, podejmując decyzję o zakupie.

Standardowa wersja Nintendo Switch jest najbliższa swojemu pierwowzorowi z 2017 roku. Konsola ma charakterystyczne Joy-Cony, które można odłączyć od ekranu i wykorzystywać w roli pada, gdy konsola jest podłączona do TV. Sprzęt jest wszechstronny, wygodny w użyciu i daje dostęp do kultowych gier z których słynie Nintendo. To bezpieczny i oczywisty wybór. Dla większości użytkowników będzie optymalną opcją.

Nintendo Switch OLED to zaawansowana wersja konsoli, przeznaczona dla najbardziej wymagających graczy. Jej wyróżnikiem jest ekran OLED. Wyświetlacz nie tylko wykonano w innej (nowocześniejszej) technologii, ale również powiększono jego rozmiar. Choć rozdzielczość w grach jest identyczna, w tej wersji zobaczysz znacznie lepszy kontrast i odwzorowanie barw. Jeśli przywiązujesz wagę do detali, na pewno to docenisz!

Nintendo Switch Lite – to zdecydowanie najtańsza wersja konsoli przeznaczona dla jednego gracza. Od dwóch pozostałych różni się tym, że funkcjonuje wyłącznie jako urządzenie przenośne. Joy-Cony nie są osobnymi akcesoriami, tylko zintegrowano jest z obudową, tworząc zwartą bryłę. Warto wybrać tę konsolę, jeśli planujesz grać wyłącznie w podróży, a najważniejsze jest to, żeby sprzęt był mały, lekki i poręczny.

Mimo dostępu do tych samych gier, konsole Switch istotnie się od siebie różnią. Aby dobrze wybrać, należy po prostu zastanowić się, co jest najważniejsze – niska cena, długi czas działania, najlepsza jakość obrazu, a może wszechstronność.

Po wybraniu jednej z trzech wersji pozostaje jeszcze kwestia kolorystyki. Switch występuje w różnych obudowach. Dobierz taką, która najbardziej przypadła ci do gustu!

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz wszystkie konsole Nintendo Switch w sklepie MediaMarkt i przeczytaj opinie użytkowników, które mogą być pomocne przy podejmowaniu ostatecznej decyzji zakupowej!

Artykuł sponsorowany