×

LEGO Star Wars X-Wing wylądował na szczycie Europy!

LEGO Star Wars X-Wing wylądował na szczycie Europy!

Ogromna konstrukcja z klocków LEGO, która jest wiernym odwzorowaniem myśliwca X-Wing z Gwiezdnych Wojen, została zaprezentowana w Alpach Szwajcarskich.

W pierwszy weekend października odbyła się kulminacja globalnego ruchu fanów Gwiezdnych Wojen – Triple Force Friday. Było to wydarzenie z okazji nadchodzących trzech nowych historii kultowej serii: filmu „Skywalker. Odrodzenie”, serialu „The Mandalorian” oraz gry „Star Wars Jedi: Fallen Order”. Odbyła się wtedy premiera zabawek, gier i pamiętek nawiązujących do różnych opowieściach o Gwiezdnych Wojnach oraz… prezentacja, zbudowanego w całości z klocków, myśliwca X-Wing w Alpach Szwajcarskich.

Konstrukcja została stworzona przez certyfikowanego profesjonalistę LEGO – Georga Schmitta oraz jego dziesięcioosobowy zespół. Budowla pochłonęła 2,5 miliona klocków, a jej wielkość to 10 na 10 metrów! Praca przy projekcie zajęła ekipie aż 1500 godzin.

n

Prezentacja X-Winga odbyła się na Jungfraujoch, czyli miejscu przypominającym lodową planetę Hoth z Gwiezdnych Wojen.

Na temat inicjatywy wypowiedział się Florian Gmeiner, starszy dyrektor ds. marketingu w LEGO: Gra klockami LEGO® pobudza wyobraźnię i pozwala opowiadać historie, a czasem nawet stawić czoła wyzwaniom. Tym wydarzeniem chcemy zmotywować wszystkich do uwierzenia w swoje marzenia i potencjał, ponieważ: „Moc jest w twoich rękach”.

nnn

oryginalna informacja prasowa: www.legonewsroom.de