×

Drukowanie bezprzewodowe – jak drukować z telefonu?

drukowanie z telefonu drukarką

Drukowanie bezprzewodowe – jak drukować z telefonu?

Drukowanie i skanowanie dokumentów z telefonu można wykonać znacznie szybciej niż za pomocą kabla USB. Jak szybko i bezprzewodowo drukować zdjęcia, dostosowywać parametry wydruku nawet bez włączania komputera? To możliwe! Dowiedz się, jakie są sposoby na bezpośrednie drukowanie plików z telefonu czy tabletu i jakie zalety ma to rozwiązanie. 

Zalety drukowania bezprzewodowego

Drukowanie bezprzewodowe jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie ma konieczności używania żadnych kabli, w wielu przypadkach nie trzeba mieć nawet dedykowanego oprogramowania. Drukowanie bezprzewodowe daje możliwość drukowania z wielu różnych urządzeń takich, jak telefony, tablety, laptopy czy komputery stacjonarne. To spora oszczędność czasu i możliwość drukowania wszędzie tam, gdzie jest zasięg sieci Wi-Fi. Bardzo wygodne jest także wysyłanie dokumentów z różnych pomieszczeń, a nawet z zewnątrz, jeśli drukarka posiada taką funkcję. Jedna drukarka może obsługiwać wiele urządzeń jednocześnie, co jest idealnym rozwiązaniem dla środowisk biurowych. Wiele drukarek oferuje dedykowane aplikacje, które umożliwiają drukowanie, jak również skanowanie i zarządzanie drukarką bezpośrednio z urządzeń mobilnych, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. 

galeria w telefonie

Jak drukować z telefonu?

Drukowanie z telefonu komórkowego jest prostsze niż mogłoby się wydawać. W pierwszej kolejności upewnij się, że Twoja drukarka posiada funkcję drukowania bezprzewodowego. Nowsze urządzenia raczej ją mają. Kolejnym krokiem jest podłączenie drukarki do sieci Wi-Fi. W tym celu włącz drukarkę, na drukarce lub za pomocą dołączonego oprogramowania przejdź do ustawień Wi-Fi, a następnie wybierz odpowiednią sieć i wprowadź hasło. W zależności od systemu operacyjnego Twojego telefonu i modelu drukarki możesz potrzebować konkretnej aplikacji. Wiele drukarek oferuje też swoje własne rozwiązania. Aby rozpocząć drukowanie poprzez aplikację, otwórz w niej dokument, który chcesz wydrukować, a następnie znajdź opcję „Drukuj”. Ważne, by upewnić się, że drukarka i telefon są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Tylko wówczas drukowanie się powiedzie. 

drukarka zdjęć

Sposoby drukowania zdjęć bez konieczności instalowania aplikacji

Drukowanie zdjęć z telefonu bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji jest możliwe, jeśli masz odpowiednią konfigurację drukarki i telefonu. Dla urządzeń Apple będzie to AirPrint- wbudowana funkcja, która umożliwia drukowanie bezpośrednio z iPhone’a, iPada lub Maca bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Niektóre drukarki mają funkcję drukowania przez email, co pozwala na wysyłanie zdjęć bezpośrednio na adres email przypisany do drukarki. Dla urządzeń z Androidem odpowiednią funkcją jest Google Cloud Print. Oficjalnie został on wycofany, ale wiele drukarek obsługuje natywne drukowanie z Androida bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. Sam Android również posiada wbudowaną funkcję drukowania, która obsługuje wiele modeli drukarek. Wiele drukarek ma także porty USB lub sloty na karty pamięci, co pozwala na drukowanie zdjęć bezpośrednio z tych nośników. Niektóre nowoczesne drukarki mają wbudowane rozwiązania, które umożliwiają drukowanie bezpośrednio z telefonu za pomocą przeglądarki internetowej lub wbudowanych funkcji systemu operacyjnego. Jeśli twoja drukarka obsługuje drukowanie przez przeglądarkę, możesz wejść na adres IP drukarki w przeglądarce internetowej na telefonie i przesłać zdjęcie do drukowania. 

kobieta drukująca zdjęcia

Aby uzupełnić zapasy tuszu do drukarki, kliknij tutaj.

Materiał zewnętrzny