×

Kreatywna nauka z Minecraftem dla uczniów klas 4-6

Kreatywna nauka z Minecraftem dla uczniów klas 4-6

Zajęcia edukacyjne on-line z Minecraftem trwają na Planecie Robotów od początku kwietnia. Na pewno część z Was zna już naszej filmiki o ułamkowych gospodarstwach (pisaliśmy o nich [tutaj]). Jak sami zapewne zauważyliście, nie ma lepszego sposobu na naukę niż przez dobrą zabawę. Chcemy abyście mogli kontynuować swoją edukacyjną przygodę razem z nami, dlatego przygotowaliśmy dla Was jeszcze więcej materiałów! Wszystkie poniższe filmy są dedykowane uczniom klas 4-6.

n

Podczas tej lekcji uczymy się o sztucznej inteligencji. Aby przejść planszę musimy zaprogramować swojego asystenta w taki sposób, aby zbierał wszystkie informacje na temat pożarów. Dzięki temu będziemy mieli możliwość napisania kodu, który będzie pomocny podczas zapobiegania rozprzestrzenianiu się ognia. W ten sposób uratujemy wioskę przed zniszczeniem.

nhttps://www.youtube.com/watch?v=2tp_lQEvpR8&list=PLX6T3GP5fWZwgtdgQGNDlP-yGWrGgzyph&index=5

Nauka mnożenia i dzielenia brzmi dla Was mało atrakcyjnie? Z Minecraftem te zagadnienia są dużo ciekawsze! Podczas poniższej lekcji wykorzystamy modele matematyczne, dzięki którym wszystko będzie bardziej zrozumiałe. Do przejścia tej planszy będzie konieczne wykonanie kilku zdań. Każde z nich jest bardzo dokładnie wytłumaczone.

nhttps://www.youtube.com/watch?v=cEvZklh4io8&list=PLX6T3GP5fWZwgtdgQGNDlP-yGWrGgzyph&index=8

W tym filmiku podsumowujemy zebraną dotychczas wiedzę. Jeśli po obejrzeniu tego materiału będziecie potrafili samodzielnie przejść planszę to znaczy, że dobrze przyswoiliście wszystkie informacje!

nhttps://www.youtube.com/watch?v=SLwQg1Wp6kU&list=PLX6T3GP5fWZwgtdgQGNDlP-yGWrGgzyph&index=9

n

Więcej informacji na temat zajęć on-line z Minecraftem oraz platformy Minecraft: Education Edution znajdziecie [tutaj].