×

Bon turystyczny w pigułce

Bon turystyczny w pigułce

Przedstawiamy najważniejsze informacje o bonie turystycznym, który gwarantuje dopłatę do wypoczynku i zapewnia rozruch branży wypoczynkowej.n

nCzym jest bon turystyczny?

n

Bon turystyczny to projekt, który ma na celu aktywizację rodzimej branży turystycznej. Jest on dokumentem elektronicznym uprawniającym do kwoty 500 zł (lub 1000 zł w przypadku, gdy dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności) na każde dziecko do 18 roku życia. Bon ma ważność do końca marca 2022 roku lub do wyczerpania środków. Docelowo będzie mogło skorzystać z niego aż 6,5 miliona dzieci!

n

Jak otrzymać i okazać kod?

n

Bon turystyczny zostaje wygenerowany po zarejestrowaniu się w systemie teleinformatycznym na ,,Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Ma on postać unikalnego 16 – cyfrowego kodu, który otrzymuje się za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres e-mail. Aby go zrealizować należy podczas rezerwacji pobytu lub przy zakwaterowaniu okazać numer bonu, a następnie kod. Bonem można płacić wielokrotnie. Ważne, aby przed aktywacją bonu sprawdzić, która osoba w rodzinie jest upoważniona do pobierania świadczenia wychowawczego Rodzina 500+.

n

nBon można zrealizować na terenie całej Polski, opłacając nim usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne. Można go między innymi wykorzystać na nasze półkolonie, które organizujemy w 30 miastach w całej Polsce. Gwarantujemy 5 dni kreatywnej nauki, eksperymentów, zabaw i warsztatów. Na półkoloniach z Planetą Robotów dzieci spędzą wyjątkowy i niezapomniany czas. Serdecznie zapraszamy!

n

nJak wygląda procedura realizacji bonu turystycznego na Planecie Robotów?,n

✅ Jeśli dziecko jest już zapisane na naszą półkolonię:

  n

 1. Należy skontaktować się z nami telefonicznie i podać kod obsługi płatności składający się z 16 znaków, cyfr i liter.
 2. n

 3. W trakcie rozmowy poprosimy o podanie 6-cio cyfrowego kodu autoryzacyjnego, który jest aktywny 2 minuty.
 4. n

 5. Płatność zostaje dokonana natychmiast. Jeśli Bon nie pokrył całej kwoty półkolonii są Państwo zobowiązani do zapłaty pozostałej kwoty.
 6. n

❎ Jeśli dziecko nie jest jeszcze zapisane na naszą półkolonię:

  n

 1. Należy wypełnić formularz zapisowy w odpowiedniej zakładce: www.planetarobotow.pl/polkolonie
 2. n

 3. W polu „kod rabatowy” należy wpisać kod obsługi płatności składający się z 16 znaków, cyfr i liter
 4. n

 5. Przy wprowadzaniu do systemu kodu skontaktujemy się z Państwem telefonicznie (od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00)
 6. n

 7. Prosimy o podanie 6-cio cyfrowego kodu autoryzacyjnego, który jest aktywny 2 minuty.
 8. n

 9. Płatność zostaje dokonana natychmiast. Jeśli Bon nie pokrył całej kwoty półkolonii są Państwo zobowiązani do zapłaty pozostałej kwoty.
 10. n

nWażne! n❎ Nie realizujemy bonu turystycznego wstecz

n

✅ Prosimy o dodatkową informację, jeśli chcą Państwo wykorzystać tylko część bonu