×

Czym się kierować, wybierając szkołę językową?

Czym się kierować, wybierając szkołę językową?

Każdy, kto jest zainteresowany nauką języka obcego, chce mieć pewność, że pieniądze wydane na naukę przyniosą oczekiwany rezultat w postaci nabycia umiejętności komunikowania się w języku obcym. Na rynku szkół językowych w Polsce jest mnóstwo placówek do wyboru, co może wskazywać na to, że znalezienie oferty językowej idealnej dla siebie będzie bardzo proste. Niestety w rzeczywistości szkoła szkole nierówna. Dlatego, niżej przedstawiamy kryteria, na które warto zwrócić uwagę, szukając szkoły językowej dla siebie. Biorąc pod uwagę te aspekty, o których wspominamy, znajdziesz szkołę z doświadczonymi korepetytorami, a nauka języka obcego będzie czystą przyjemnością!

Szkoła języków obcych – dlaczego warto zapisać się do renomowanej placówki?

W dobie technologii naukę języka obcego oferują różne aplikacje w telefonie. Co sprawia, że ludzie tak chętnie zapisują się na zajęcia do dobrych szkół językowych? Pierwszym powodem jest gotowy przepis na naukę. Jak wiemy, samodzielna nauka języka obcego jest możliwa, jednak często wyzwaniem nie do pokonania okazuje się konieczność określenia tego, czego należy się uczyć i w jakiej kolejności. Zapisując się na korepetycje do szkoły językowej, otrzymujemy program dopasowany do naszych potrzeb na podstawie wcześniej przeprowadzonego wywiadu z korepetytorem. Takie praktyki mają m.in. szkoły językowe w Poznaniu, które układają program nauki w odpowiedni sposób, a także kładą nacisk na równomierne ćwiczenie konkretnych umiejętności językowych. Zamiast tracić czas na samodzielne układanie programu, jako kursant uczysz się nowego języka, współpracując z doświadczonym lektorem przekazującym materiał w przystępny i logiczny sposób.

Nauka kolejnego języka zwłaszcza dla osób dorosłych bardzo często jest dodatkowym obowiązkiem. Dlatego w wielu sytuacjach w czasie podjęcia samodzielnej nauki przez aplikację okazuje się, że nagle nie znajdujemy na naukę ani czasu, ani chęci. Tymczasem zapisanie się na kurs do renomowanej szkoły językowej staje się zewnętrznym bodźcem do rozwoju. Wyznaczone daty zajęć, metody nauki czy zadania domowe są dużą motywacją a środowisko, które wspiera kursantów w nauce języka obcego, jest ogromną pomocą.

Kolejnym powodem, dla którego korepetycje w centrach języków obcych cieszą się tak dużą popularnością, są lektorzy tworzący miłą atmosferę. Warto zapisać się do renomowanej szkoły językowej, ponieważ zatrudniają one jedynie doświadczonych lektorów. Tacy nauczyciele są autorytetem dla kursantów i dzięki swoim umiejętnościom, pomagają im osiągnąć cele edukacyjne kursanta. Co więcej, tylko dobry lektor potrafi utrzymać pozytywne nastawienie do nauki i zbudować w słuchaczach pewność siebie podczas posługiwania się językiem obcym.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szkołę językową? Trzy ważne aspekty!

Wiesz już, dlaczego warto zapisać się do dobrej szkoły językowej. Jednak jak ją znaleźć w miejscu zamieszkania? Niżej przedstawiamy trzy aspekty, na które warto zwracać uwagę, wybierając centrum języków obcych.

1. Weryfikacja umiejętności posługiwania się językiem

Zapoznając się z różnymi ofertami szkół językowych, koniecznie zwróć uwagę na to, czy przeprowadzają one testy, czy wstępne wywiady z potencjalnymi kursami, które mają ocenić umiejętności językowe. Na rynku są placówki, w których na wczesnym etapie zapisów kursant jest proszony o wypełnienie specjalnego kwestionariusza, a w dalszej kolejności odbywa się rozmowa z lektorem. Takie praktyki stosują m.in. szkoły językowe w Poznaniu. Głównym ich celem jest weryfikacja i dokładniejsze określenie potrzeb kursanta, a także wyeliminowanie ryzyka dobrania złego programu edukacyjnego. Taki problem może się pojawić, jeśli kursant świetnie rozwiązuje testy, natomiast ma trudności w komunikowaniu się w języku obcym lub na odwrót – kursant popełnia błędy gramatyczne w testach, a doskonale radzi sobie z mówieniem.

2. Kadra lektorska

W procesie nauki języka obcego kluczową rolę ogrywają umiejętności wykwalifikowanego nauczyciela. Dlatego, zanim rozpoczniesz naukę w danej szkole, upewnij się, że zatrudnia ona wyłącznie doświadczonych lektorów, którzy nie tylko biegle władają wybranym językiem obcym, ale i mają zdolności pedagogiczne oraz potrafią przekazać swoją wiedzę zarówno w ciekawy, jak i skuteczny sposób. Gdzie można znaleźć placówki zatrudniające jedynie doświadczoną kadrę? Doskonałym przykładem są centra edukacyjne w dużych miastach m.in. szkoły językowe w Poznaniu, w których nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikacje i mają dostęp do materiałów dydaktycznych oraz specjalistycznej literatury czołowych wydawnictw językowych.

3. Harmonogram zajęć

Porównując oferty różnych szkół językowych, warto sprawdzić, czy placówka zapewnia możliwość nauki języka obcego na wszystkich poziomach zaawansowania. Istotna jest także możliwość dopasowania zajęć i wyboru sposobu ich realizowania. Na uwagę zasługują szkoły językowe, które oferują możliwość odbywania lekcji w siedzibie oddziału, online, a także w domu – szczególnie wygodna jest trzecia możliwość, która polega na przyjeździe lektora do domu kursanta.

Jak widać, wybór odpowiedniej szkoły językowej wymaga wzięcia pod uwagę kilku kwestii, choć z pewnością wiesz, że sukces w nauce języka obcego zależy od Twojej systematycznej pracy, to lekcje z dobrym lektorem sprawią, że znacznie szybciej zaczniesz mówić w danym języku, a sama forma nauki nie będzie przykrym obowiązkiem, lecz ekscytującą przygodą.

Artykuł sponsorowany